DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

„Zdrowo żyj !” – to temat audycji zdrowotno- profilaktycznej, którą w dniu 14.09.2017 roku przedstawili uczniowie klasy VA i IIIB pod kierunkiem nauczycieli biologii i przyrody. Uczennica klasy IIIB Karolina Jastrzębska audycję rozpoczęła od słów : „ Każdy z nas niejednokrotnie słyszał o tym, jak bardzo ważne jest prawidłowe odżywianie. Jednym z najważniejszych produktów są owoce i warzywa, które powinny znaleźć się w każdym posiłku.” Audycja była bogata w treści, ale również i piosenki np. „ Owocowy rap”, „ Jagódki”, „ Witaminki”, „Ogórek” oraz „Antynarkotykowa” w wykonaniu Magdaleny Dogiel ( zachęcamy do wsłuchania się w słowa tej pięknej piosenki). Po audycji uczennice klasy VA i IIIB  ubrane w fartuszki, z pełnymi tacami owoców,  zachęcały do konsumpcji. Owocowy happening był atrakcją podczas przerwy, ale też  praktyczną lekcją. Naszą akcję zakończyliśmy gimnastyką  i tańcem przy muzyce, którą wybrali i udostępnili przez radiowęzeł uczniowie; Jakub Paciorek IIB oraz Piotr Wardzyński IIIB. Uważamy, że to był „ Owocny dzień”. Opracowanie – Hanna Chądzyńska