DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

 

W ciepły, wrześniowy dzień  odwiedziliśmy   tereny walk z września 1939 r.  i  działań partyzanckich z czasów II wojny światowej – kompleks leśny Jata.  W lasach łukowskich walczyły z Niemcami duże  zgrupowania AK i NSZ. Na terenie Jaty funkcjonowały samowystarczalne obozy szkoleniowe. Pogoda dopisała.  26 września trasę liczącą 64 kilometry  pokonało 46 uczniów. Dla większości z nich był to życiowy rekord jazdy rowerem.  Nie było lekko: zmęczenie, piaszczysta droga, leśne dukty,  chwile rowerowej słabości. Na ścieżce edukacyjnej spotkaliśmy się z sympatyczną panią Eweliną- leśniczym z łukowskich lasów, która opowiedziała o : historii, zwierzętach, roślinach i  pracy w lesie. Nie zabrakło ogniska, pieczonych kiełbasek i relaksu w leśnym parku. Do szkoły wróciliśmy na godzinę 17.  Na wyrazy uznania zasługują wszyscy  uczniowie, którzy dzielnie pokonali przeciwności.  Podziękowania dla chłopców za pomoc w  holowaniu koleżanek i kolegów. Podziękowania dla panów  praktykantów i p. Ryszarda Kruka- emerytowanego  nauczyciela z naszego gimnazjum. Rajd zorganizowali: p. Urszula Seremak, p. Urszula Napiórkowska  i p. Sławomir Batok.

GALERIA ZDJĘĆ    GALERIA JAKUB & JAKUB   FILM JAKUBA PACIORKA