DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

 17 października  2017 r.  w naszej szkole odbyła się  lekcja przyrody „na żywo”  prowadzona przez zoologa  pt:” Poznajemy węże świata” . Pan bardzo  ciekawie opowiadała  o  rodzinie  węży o ich potrzebach,  środowisku ,w którym żyją . Były  węże małe  i duże.  Pokazano piękne okazy tych gadów, można je było obejrzeć z bliska i dotknąć. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących szczegółów na ich temat, np. ciekawe było to, że ich łuska wcale nie była zimna, jak by się można było spodziewać. Mogliśmy się również dowiedzieć prawdy na temat hodowli tych zwierząt. Najbardziej przyciągał uwagę wąż pyton tygrysi albinos, inaczej zwany żółtą żmiją. Miał przepiękne żółte pręgi i był biały – okaz rzadko spotykany. Liczymy na więcej takich prezentacji. W pokazie udział wzięli uczniowie  głównie klas czwartych oraz trzecich pod opieką p.Hanny Prachnio, p. Aleksandry Piskorz oraz p. Magdaleny Susfał-Kowalczyk.  Lekcję zorganizowała nauczycielka przyrody p. Katarzyna Kowalczyk.