DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

 

 

 

 

 

 

5  listopada 2017 r. odbył się trzeci Skórzecki Bieg Niepodległości zorganizowany przez:  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Skórcu, GLUKS ,,Naprzód” Skórzec i Grupę Biegaczy ,,Skórzec Biega”. Celem tej sportowo-patriotycznej imprezy było uczczenie 99 rocznicy odzyskania niepodległości.  Pogoda typowo jesienna z przebłyskami słońca. Na  starcie w różnych kategoriach  wiekowych i dystansowych stanęło ponad 400 zawodników z całej Polski.  Organizacja biegu  połączyła społeczność  lokalną, w pracę zaangażowało się   około 100 osób. Pomysłodawcą i koordynatorem biegu jest Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu p. Wojciech Zgorzałek.  Zwycięzcą biegu głównego został  Kamil Marcinkiewicz z Kraśnika, reprezentujący  SKB Kraśnik. Zawodnik przekroczył linię mety z czasem 15 minut 42 sekundy. Wśród kobiet najlepsza była Natalia Sobiczewska reprezentująca MKS Pogoń Siedlce z czasem 19 minut  55 sekund. Dzięki  hojności  sponsorów zwycięzcom ufundowano nagrody pieniężne i pamiątkowe puchary. Wielkie podziękowania za wsparcie imprezy dla Wójta Gminy Skórzec – p. Stanisława Kalińskiego i p. Jakuba Sztandery – sponsora biegu głównego.

Obsługa fotograficzna i filmowa SKF : Bartosz Krasnodębski i Jakub Paciorek

GALERIA ZDJĘĆ

WYNIKI BIEGU