DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

28 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty i wykład na temat  zdrowego odżywiania . Zajęcia przeprowadziła pani dr hab. prof. UPH Katarzyna Antosik  z osobami towarzyszącymi z tejże uczelni. Wzięli w niej udział uczniowie klas trzecich gimnazjum. Spotkanie trwało dwie godziny lekcyjne. Poruszano tematykę  :

  • Kaloryczność produktów i posiłków.
  •  Piramida żywieniowa.
  • Rola tłuszczów, białek i węglowodanów w organizmie młodego człowieka.
  • Tworzenie prostych, zdrowych posiłków.
  • Alergie pokarmowe.
  • Skrajności podczas odchudzanie się i podczas przejadania się .                                                                                                                                                                                               Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Rozwiązywali krzyżówki o zdrowym odżywianiu się , dopasowywali kaloryczność do produktów, układali piramidę żywieniową. Pod konie zajęć odbyła się krótka dyskusja uczniów z paniami prowadzącymi na wyżej podany temat. Spotkanie zorganizowała pani Ewa Borkowska