DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

„Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”

Thomas Jefferson (trzeci prezydent USA (1801–1809)

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Wolontariat (łac. voluntarius – dobrowolny)  jest to praca dobrowolna, bezpłatna, świadoma na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wynikająca z chęci niesienia pomocy i potrzeby serca. Przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się kiermasz, na którym dzieci z klasy II b oraz młodzież z Samorządu Uczniowskiego sprzedawali świąteczne pierniczki. Nikt się nie spodziewał, że rozejdą się one tak szybko, bo w ciągu zaledwie dwóch dni. Pierniczki zostały wykonane przez osoby niesłyszące, należące do Polskiego Związku Głuchych Koła Terenowego w Siedlcach. Pieniądze pozyskane z kiermaszu wspomogą rehabilitację osób głuchych na terenie powiatu siedleckiego. W imieniu p. Alicji Zasuwik, prezesa Zarządu Koła Terenowego PZG w Siedlcach, wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej świątecznej akcji mówimy „Dziękuję”. Bo dla wolontariusza największą zapłatą za jego trud jest słowo „Dziękuję”.

Organizator akcji: Dorota Piekart, Agnieszka Redosz, Samorząd Uczniowski