DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Dzieci i młodzież z  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu, uczestniczą w programie edukacyjnym „Katyń ocalić od zapomnienia”. Z okazji ósmej edycji tego projektu, 10.04.2018 r., odbyła się  uroczystość upamiętnienia polskich patriotów zamordowanych przez NKWD w 1940 r. Dąb posadzony w 2010 r. na terenie Gimnazjum w Skórcu uwiecznia postać aspiranta policji państwowej, Aleksandra Bareję, urodzonego w Skórcu, zamordowanego w Twerze, a pochowanego na cmentarzu w Miednoje. Na uroczystość przybyli:  Wójt  Gminy Skórzec – Stanisław Kaliński, przedstawiciele policji i rodzice. Do grona wyjątkowych gości i współtwórców spotkania należy zaliczyć członków Stowarzyszenia Siedleckie Rodziny Katyńskie z jego przewodniczącym, Romanem Bareją, wnukiem Aleksandra Barei. Plac obok gimnazjum stał się symbolicznym miejscem  pamięci ofiar Katynia, Starobielska, Ostaszkowa, Kozielska, Miednoje i innych ośrodków kaźni Polaków na Wschodzie. Uroczystość przygotowali: p.Edyta Surowiec, p. Anna Iwanek, p. Iwona Dąbrowska, p. Marzena Grochowska i p. Sławomir Batok. Obsługa fotograficzna i filmowa SKF: Jakub Pietrasik, Paulina Piekart i Bartosz Krasnodębski. Galeria zdjęć