DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

12.04.2018r. naszą szkołę odwiedził Pan Tomasz Winiarek – ratownik medyczny . Na spotkaniu ratownik udzielał instruktażu oraz zademonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pan ratownik uświadomił uczniom na czym polega jego praca. Jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Uświadomił uczniom iż tzw. ”złote minuty” ratują życie poszkodowanego. Przypomniał uczniom ważne telefony alarmowe . Dużym zainteresowaniem  uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Pan Tomasz wyjaśnił, dlaczego te czynności są tak ważne w pierwszych minutach. Opowiedział uczniom, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność.  Po omówieniu zasad uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego. W warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstych. Spotkani zorganizowała p. Katarzyna  Kowalczyk nauczyciel przyrody. GALERIA ZDJĘĆ