DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Konkurs Kangur Matematyczny wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana.  W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W Kangurze bierze udział około 30 krajów. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym, a w 2007 dołączyły do niego Kanada, Cypr, Ekwador, Grecja, Indie i Kirgistan. Obecnie w corocznym konkursie bierze udział ponad 4 miliony uczniów, w tym ponad 400 tysięcy z Polski. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 84 uczestników: 22 w kategorii Żaczek, 28 Maluch, 13 Beniamin, 13 Kadet i 8 w kategorii Junior. Dnia 9 maja 2018 r. regionalny organizator ogłosił wyniki. Jedną z form nagród I stopnia jest udział w międzynarodowych obozach matematycznych. Najdłuższą tradycją i największą popularnością cieszy się organizowany przez TUWiNM co roku w sierpniu obóz matematyczny w Zakopanem.

Uczniowie wyróżnieni :

  • W kategorii Żaczek
  1. Błaszkiewicz Lena
  2. Adamiak Julia
  3. Dąbrowski Dominik
  • W kategorii Maluch
  1. Mrozowska Roksana
  2. Dąbrowski Filip
  • W kategorii Kadet
  1. Chromiński Arkadiusz                                                                                                                                                                                  Konkurs przeprowadziła p. Aneta Kowalczyk