DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W roku szkolnym 2018/2019 biblioteka szkolna przy ul. Siedleckiej 9 jest otwarta codziennie w godzinach 8.30-15.30. Opiekunem biblioteki jest pani Monika Zielińska. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły. Nasi uczniowie coraz chętniej sięgają po książki przygodowe, fantastykę i literaturę profilaktyczną, czyli opowiadającą o problemach współczesnych nastolatków. Dzięki funduszom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiono do biblioteki wiele bardzo ciekawych książek dla młodzieży.  Obecnie księgozbiór biblioteki liczy 4000 woluminów.

W bibliotece dużo się dzieje. W październiku – Mięsiącu Bibliotek Szkolnych organizowano wystawki różnorodnych książek, odbył się kiermasz książek oraz akcja plakatowa promująca bibliotekę szkolną, a także przeprowadzona została zbiórka książek pod hasłem „Podaruj książkę do biblioteki”. W ten sposób biblioteka zyskała kilkanaście ciekawych książek. W listopadzie zorganizowano wystawkę książek o tematyce patriotycznej, wypisywano kartki z życzeniami z okazji 100 – lecia Niepodległości Polski oraz zmieniono w dużym stopniu wygląd pomieszczenia. Przybyły nowe regały i odbyło się przemeblowanie. W grudniu odbył się świąteczny kiermasz książek, wykonywano świąteczne dekoracje oraz przeprowadzono świąteczną zbiórkę żywności.