DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

 30 listopada w ramach realizacji tematyki „Moje zdrowie i bezpieczeństwo”  5- latki wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Po dotarciu na miejsce Pani farmaceutka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała jak powstają lekarstwa z ziół. Wytłumaczyła, co to jest recepta i jak ją można zrealizować. Przedszkolacy ochoczo słuchały o tym, że przyjmowanie leków i witamin jest ważne do osiągnięcia zdrowia, a podawanie leków to zadanie wyłącznie dla rodziców. Na koniec Pani poczęstowała dzieci pysznymi  witaminowymi cukierkami oraz podarowała dzieciom kolorowanki.Dziękujemy Pani  za poświęconą nam uwagę i ciekawe przedstawienie tematu!    Galeria  foto