DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W dniach 7-9 grudnia 2018 roku odbył się w Zbuczynie Harcerski Zlot Bożonarodzeniowy. Jest to coroczna impreza, która skupia blisko kilkuset harcerzy. Od piątku wieczorem do sobotniego późnego popołudnia wszyscy gorączkowo pracują, by kolacja wigilijna była pyszna a dekoracje zapewniły magiczny wygląd spotkania.

Na tegorocznym zlocie oprócz stałych czynności, jak: lepienie pierogów, krojenie sałatki warzywnej, smażenie racuchów oraz wykonywanie dekoracji, odbyła się również świąteczna gra terenowa, w której uczestnicy poznawali szukali ducha świąt. Nasza drużyna także brała w niej udział. I choć nie wygrała, to bardzo miło spędziła czas.

Po kolacji wszystkich harcerzy odwiedził Święty Mikołaj i obdarował każdego słodką niespodzianką. Ostatnim punktem sobotniej uroczystości były życzenia, wspólne kolędowanie i pamiątkowe zdjęcia.

Z życzeniami dobrych świąt – dh. Monika Zielińska