DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W tłusty czwartek 28 lutego w naszej szkole został zorganizowany przez s. Sylwię Wójtowicz i p. Izabelę Sadokierską  pierwszy pączkowy kiermasz.  Akcją tą  włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji  ,,Wyślij pączka do Afryki”, organizowanej przez Ojców Kapucynów z Krakowa. Celem tego wydarzenia była pomoc misjonarzom pracującym w Czadzie i RPA. Pieniądze uzyskane z kiermaszu będą przeznaczone na: budowę szkoły i boiska, wyżywienie i edukację sierot,  budowę studni głębinowej, leczenie chorych dzieci. W akcję tę zaangażowały się wszystkie dzieci naszej szkoły. W budynku przy ul. Siedleckiej nr1 nad wszystkim czuwała s. Sylwia z małymi Wolontariuszami  z klas III, a w budynku przy ulicy Siedleckiej nr 9, za kiermasz byli odpowiedzialni uczniowie klas VIII i III Gimnazjum. Oczywiście nad wszystkim czuwały : p. Izabela Sadokierska , p. Urszula Napiórkowska i p. Monika Zielińska. Nasze pączkowe stoiska odwiedziła Regionalna Telewizja TVP 3, która zaprezentowała naszą akcję w Kurierze Mazowieckim. Kiermasz ten nie byłby możliwy, gdybyśmy nie mieli czego sprzedawać, dlatego pragniemy podziękować naszym sponsorom: p. Iwonie Redosz, p. Milenie Bulik, Właścicielom Piekarni „Baldwin” w Skórcu, Właścicielom cukierni ,,Pszczółka” , Stowarzyszeniu Sportowemu Grupa Biegaczy  SKÓRZEC BIEGA na czele z p. Tomaszem Skórą, Państwu Agnieszce i Władysławowi Weredom oraz wszystkim Mamom, Babciom i Dziadkom, którzy własnoręcznie upiekli pączki i przekazali je na ten zacny cel. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu wszystkich osób, zarówno Uczniów, Rodziców  jak i  Nauczycieli zebraliśmy w tym roku 3 060 zł. Mamy nadzieję, że wydarzenie to wejdzie na stałe do naszego kalendarza szkolnego gdyż ,,TAJEMNICA SZCZĘŚCIA KRYJE SIĘ RACZEJ W DAWANIU GO INNYM, NIŻ W SZUKANIU GO DLA SIEBIE …..”

Galeria zdjęć