DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

 28 marca 2019 odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy, w której wzięli udział uczniowie z klas IV-VIII. Najważniejszym i wyjątkowym punktem programu było zwiedzanie Sejmu RP. Poznanie historii obiektu oraz wizyta na Sali Plenarnej, gdzie odbywają się głosowana nad wszelkimi ustawami była dla uczniów nie lada przeżyciem. Następnie uczniowie odwiedzili  Wytwórnię  Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, gdzie mogli poznać tajniki pracy m.i.n.  scenarzysty, kamerzysty, kostiumologa oraz prześledzili proces powstawania filmów. Wielu uczniom spodobała się wizyta w garderobie aktorów oraz przymierzanie strojów historycznych np. królów, książąt  i żołnierzy. Wizyta w Sejmie i Wytwórni Filmów przyczyniła się do  realizacji podstawy programowej w zakresie edukacji historycznej, artystycznej  i medialnej. Ostatnim punktem programu były rozgrywki drużynowe w sali  Laser  Tag. Wycieczkę zorganizowała p. Katarzyna Kowalczyk, której towarzyszyli opiekunowie p. Maria Kryńska-Szostak i p. Krzysztof Chromik.

Galeria zdjęć