DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Code Week  Europejski Tydzień Kodowania 5-20 października 2019 – to w tych dniach odbył się Europejski Tydzień Kodowania, który trwał … dwa tygodnie. To europejska inicjatywa, której celem jest pokazanie kodowania od najlepszej strony, zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci jak i dorosłych. Kodowanie nie posiada ani barier wieku ani języka ani miejsca…można kodować właściwie zawsze, niezależnie od tego, ile mamy lat i o każdej porze. Warto to robić, bo umiejętności nabyte w procesie uczenia się kodowania przekładają się na podniesienie jakości życia w różnych jego aspektach. Razem z Programem „Uczymy dzieci programować” dzieci z grupy „Sówki ” brały udział w Code Week 2019. Przez całe dwa tygodnie wykonaliśmy 10 zadań związanych z kodowaniem. Dzieci poznały historię Code Week, wykonały szereg zadań z matą do kodowania, bawiły się kolorowymi kubeczkami, rysowały trasy dla ozobotów, ćwiczyły logiczne i algorytmiczne myślenie, uczyły się współpracy w grupie, zdobywały certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniach. Wspólnie i radośnie spędziliśmy ten czas.

Galeria zdjęć