DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W dniach 07.10.2019 – 18.10.2019 w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania #Codeweek uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły  pod kierunkiem nauczyciela informatyki Mariusza Poślady programowali w języku Scratch. Tworzyli oni aplikacje, gry i prezentacje w Scratch na lekcjach informatyki oraz w domu. Prace są udostępnione i można je używać oraz podziwiać w środowisku Scratch. Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.