DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Akcję przygotowały i przeprowadziły w dniach 30 października  i 4 listopada 2019 r. Gangowe Słodziaki- czyli klasa 3 B i panie: Jolanta Burakowska i Anna Stankiewicz. Było dużo pracy, zabawy, prób… ale po kolei! Przez kilka dni zbieraliśmy śmieci. Tak! Śmieci! Butelki, dziurawe piłki, gazety, pudełka, itp. Nie sądziliśmy, że można z nich wykonać takie cuda! Posłużyły nam do dekoracji. Stare, wypchane gazetami piłki i bańki oklejone bibułą zmieniliśmy w postacie Słodziaków. Z pudełek zrobiliśmy stół, krzesła, drzewa, pojemniki na odpady i nawet tort na przyjęcie! Takiej dekoracji nie mogliśmy pozostawić dla siebie! Nauczyliśmy się pięknie czytać, zrobiliśmy stroje- pomogli rodzice i panie- i zaprosiliśmy na  opowieści z Leśnej Polany, naszych młodszych kolegów ze szkoły i przedszkoli, którzy jeszcze nie potrafią czytać. Słuchali jak zaczarowani! Przy okazji zapoznaliśmy ich z zasadami segregacji odpadów, dbania o czystość środowiska oraz nauczyliśmy, jak  chronić lasy i ich mieszkańców- przyjemne z pożytecznym! To była super przygoda