DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Kochani Rodzice!

Czas, kiedy zamknięte są placówki oświatowe, to czas trudny, ale spróbujmy go dobrze wykorzystać. Zanim wszystko wróci do normy spróbujmy zrobić to, co najlepsze dla naszych dzieci, czyli….bawić się razem! W jaki sposób? Doskonale wiecie! Jako nauczyciele chcemy jedynie nieco ukierunkować te zabawy, by kształcić konkretne umiejętności. Dlatego przedstawiamy zestaw źródeł, z których możecie Państwo skorzystać podczas zabawy z dziećmi.

Na stronie internetowej ZSP Skórzec w zakładce zdalne nauczanie   w przedszkolu będą pojawiać się propozycje zabaw, aktywności, zadania dla dzieci. Dodatkowo tak jak do tej pory jesteśmy dla Was na zamkniętych grupach  na FB, gdzie dzielimy się z Wami pomysłami jesteśmy do Waszej dyspozycji.  
 Pomyślcie jak będzie wyglądało Wasze domowe przedszkole. O której godzinie będziecie wykonywać zadania? Byłoby cudownie, gdyby była to stała pora dnia. Urządźcie specjalny kącik do zabawy na ten czas. Ulubiony kocyk w zupełności wystarczy  Ułóżcie plan dnia dziecka, bo najmłodsi potrzebują rytuałów. Może narysujecie je wspólnie i przykleicie w ważnym miejscu w domu?

Proszę pamiętać, że warto nieprzerwanie ćwiczyć samodzielność, umiejętności komunikacji, panowania nad emocjami – wiele z tych kompetencji kreuje nam codzienność. Nuda natomiast może być wspaniałym podłożem do kiełkowania kreatywności, umiejętności planowania własnych działań czy warsztatu pracy. Każda rozmowa – o pogodzie, o samopoczuciu, o przeczytanej książce to rozwijanie słownictwa, poczucia własnej wartości, poszerzanie wiedzy.

Pozdrawiamy nasze przedszkolaki! Życzymy dużo zdrówka!

GRAMY W JEDNEJ DRUŻYNIE! RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

 Do zobaczenia

 

                                                                Nauczycielki Publicznego Przedszkola w Skórcu