DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

1) Wiecie, że z tekturowej rolki po papierze toaletowym można zrobić wiosennego motylka? Motyle są owadami, które wzbudzają podziw. Piękne, kolorowe, a zarazem ulotne i delikatne. Przed przystąpieniem do zajęć proponuję wybrać się na dwór i przyjrzeć  motylom na żywo. Jeśli  żadnego nie spotkacie, poszukajcie ich zdjęć w książkach lub internecie. Do zrobienia motylka z rolki po papierze toaletowym będziecie potrzebować:

  • rolkę po papierze toaletowym;
  • kolorowy papier;
  • nożyczki;
  • klej;
  • ołówek, flamastry, kredki, farby;
  • cekiny, brokat, ruchome oczka.

Rolkę możecie okleić papierem kolorowym lub pomalować farbą. Na rolce malujemy buźkę i oczka. Oczka można także dokleić gotowe. Z kolorowego papieru wytnijcie skrzydła o dowolnym kształcie. Skrzydła możecie ozdobić w dowolny sposób: kolorując je, malując różne wzorki, przyklejając różne kształty z kolorowego papieru, brokat, cekiny. Przyklejamy skrzydła do rolki. Wycinamy czułki i doklejamy u góry od wewnętrznej strony rolki. Gotowe!

Pomocny może okazać się następujący filmik: https://www.youtube.com/watch?v=99sJR7MgUtA

Koniecznie pochwalcie się swoimi  pracami! Proszę o zdjęcia na e-mail: izac86@onet.eu

2) Magiczne koło jako pomysł na zabawy ruchowe w domu. 

  1. Nie siedźcie za długo przed komputerem i telewizorem. Trzeba się trochę poruszać! Zakręćcie kołem i zobaczcie jakie ćwiczenia przeznaczy dla Was los. A potem powtórzcie. I jeszcze raz…  Liczbę powtórzeń i czas wykonywania ćwiczeń możecie dostosować do własnych potrzeb. Wesołej zabawy!

Magiczne koło:

https://wordwall.net/pl/resource/914155/wf/lekcja-wf-w-domu-wykonaj-%c4%87wiczenia

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Iza Duk