DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju (ogłoszone przez ONZ) mają zwrócić  uwagę całego świata na to, jak cennym darem jest pokój. Uczniowie klasy V b również wzięli udział w tej akcji. W dniu poprzedzającym 21 września uczniowie zebrali się na boisku szkolnym, aby wykonać projekt klasowy – symbole pokoju rysowane na asfalcie. Celem tej akcji było uświadomienie całej społeczności szkolnej, jak bardzo potrzebujemy pokoju. Podczas pracy rozmawialiśmy o państwach na całym świecie, które wyrzekły się przemocy i wszelkich ataków wrogości. Projekt klasowy zorganizowany został we współpracy z Organizacją Global Volunteers w Stanach Zjednoczonych, gdzie wraz z innymi szkołami na całym świecie dzieci i młodzież głosiły hasła pokoju. Nasze wspólne działania można obejrzeć wchodząc na poniższy link:

Messages of Peace in a Suffering World – 2020