DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY
 

Szkoła Podstawowa w Skórcu  w rywalizacji SZS w roku szkolnym  2019/2020 zdobyła I miejsce  w  Powiecie Siedleckim.

Bezpieczna droga do szkoły

W dniach 1-2 października w naszej szkole odbywała się akcja Bezpieczna droga do szkoły. Gościliśmy pracowników WORD w Siedlcach pana Tomasza Grzymałę i Daniela Pióro, którzy przeprowadzili w klasach I-IV- prelekcje na temat bezpieczne poruszania się pod drogach. Natomiast przedszkole i klasy zero poza zasadami bezpiecznego poruszania się mieli okazję pobawić się zestawem z auto-chodzikiem, gdzie odgrywali scenki mające miejsce w ruchu drogowym – wszyscy doskonale się bawili przyswajając niezbędną wiedzę. Wszyscy uczniowie otrzymali na koniec spotkań zestawy odblasków by być bezpiecznym i widocznym po zmroku na drodze. Spotkanie zorganizowały: p. Urszula Napiórkowska i p. Edyta Wereda. W dniu 2. 10 dzięki uprzejmości Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, który udostępnił miasteczko rowerowe, oraz koordynował przebieg – odbył się egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas V. Egzamin przeprowadził p. Krzysztof Wyrzykowski.