DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W dniu 26 grudnia 2020 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Kolędnicy Misyjni Masajskim Dzieciom. Co roku dzieci z ognisk misyjnych odwiedzają domy swoich miejscowości, by opowiadać o Bożym Narodzeniu i prosić o wsparcie swoich rówieśników z ubogich krajów. W tym roku pandemia uniemożliwiła przeprowadzenie kolędowania po domach. Jednak dzięki otwartości Księdza Proboszcza ks. Piotra Wojtyły i ks. Grzegorza Reissa – wikariusza parafii, udało się  zakolędować dla Masajskich dzieci podczas Mszy Świętych w drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowania do akcji odbywały się w czasie adwentu m.in. na spotkaniach koła misyjnego online. W akcję oprócz członków koła misyjnego włączyły się dzieci ze scholi parafialnej oraz ministranci, a swój nieoceniony wkład włożyli również rodzice. Powstały cztery grupy kolędnicze, które zaprezentowały scenkę po Mszach Świętych, a następnie prosiły o wsparcie misji do puszek przed kościołem. Skórzeccy parafianie, którzy zawsze chętnie przyjmują kolędników do swych domów, bardzo pozytywnie przyjęli nasza inicjatywę i złożyli łącznie ponad 3 700 złotych. Nasze kolędowanie połączyło się z obecnością kleryków mariańskich z Rwandy, którzy chętnie fotografowali się z Kolędnikami Misyjnymi.     s. Sylwia Wójtowicz