DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY
W dniu 23 czerwca dzieci uczęszczające na spotkania Koła Misyjnego udały się pod opieką s. Sylwii Wójtowicz i s. Doroty Lemańskiej z pielgrzymką do Matki Bożej Kodeńskiej oraz do Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Była to okazja, by poznać historię tych szczególnych miejsc na mapie naszej diecezji, a także powierzyć swoje intencje. Ważnym punktem dnia było zwiedzanie Muzeum Misyjnego Księży Oblatów w Kodniu z przewodnikiem ks. Franciszkiem Chrószczem, który wiele lat przebywał na misjach w Kamerunie i na Madagaskarze. Dzieci obejrzały wiele ciekawych eksponatów pochodzących z krajów misyjnych i wysłuchały ciekawych historii z życia misjonarzy. W drodze powrotnej miał miejsce krótki pobyt w Pratulinie przy relikwiach Męczenników Podlaskich. Wyjazd przyczynił się do integracji grupy oraz ożywienia misyjnego zapału na kolejny rok działalności Koła Misyjnego w naszej szkole.
s. Sylwia Wójtowicz