DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W dniach od 13 do 17 września 2021 w naszej szkole gościli Amerykańscy wolontariusze z międzynarodowej organizacji Global Volunteers. Celem ich przyjazdu była pomoc w nauce języka angielskiego. Kendra i Sandy stały się „żywą lekcją” tego języka, bo kto inny, jak nie native speakerzy zaprezentują lepiej swój język i kulturę. Wolontariuszki przede wszystkim ćwiczyły umiejętności komunikacyjne z uczniami, opowiadali o swoim kraju, o symbolach narodowych, z kolei nasi uczniowie przedstawiali swoje rodziny, mówili o zainteresowaniach i swoim kraju. Zdarzało się, że 1 lekcja mijała w okamgnieniu i zawsze pozostawał niedosyt, że „jeszcze nie powiedzieliśmy im o tym i o tym…”. Bardzo ciekawymi zajęciami okazały się te, omawiające elementy historii Stanów Zjednoczonych, prezentujące sylwetki najsławniejszych Amerykanów, początki istnienia kraju, wojnę o niepodległość, niewolnictwo, czy wojnę domową. W ramach ogólnopolskiej akcji czytania dzieciom, Kendra czytała uczniom klasy 2 a historię pt. „Three Little Pigs”, co również było niecodziennym wydarzeniem.

Cieszymy się, że wizyta Amerykanów została też miło przyjęta wśród dyrekcji naszej szkoły oraz nauczycieli, którzy również mieli okazję porozmawiania po angielsku. Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci…