DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

18 października klasy 3 wyruszyły do Krainy Rumianku- niezwykłego zakątka w miejscowości Hołowno. Braliśmy udział w warsztatach ” Od ziarenka do bochenka”. Uczniowie dowiedzieli się, jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Poznali dawne obyczaje polskiej wsi, stroje, rodzaje wiejskich prac oraz dawne zabawy dzieci tam mieszkających. Piekliśmy również samodzielnie wyrabiane rogaliki z ciasta drożdżowego. Wzięliśmy aktywny udział w grze terenowej „Wyprawa po skarb”, która była świetną zabawą oraz okazją do rywalizacji sportowej i nauki współdziałania. Wszystkie te atrakcje odbyły się w otoczeniu dawnych chat oraz cudownej przyrody. Na zakończenie czekało na nas ognisko, podczas którego, uczniowie piekli kiełbaski. Pobyt w Krainie Rumianku na pewno pozostanie na długo w pamięci uczestników wycieczki.