DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Wycieczka kl. VII b pod hasłem „Mamy Niepodległą” 10 listopada uczniowie kl. VII b wyruszyli na wycieczkę do Siedlec. Wyprawa miała charakter patriotyczny. W CKiS obejrzeliśmy spektakl pt. „Zawsze na przedzie”, który był lekcją historii i literatury polskiej. Przenieśliśmy się w czasy sprzed 1918 r., spotkaliśmy J. Piłsudskiego, słuchaliśmy utworów Słowackiego, Mickiewicza, Sienkiewicza oraz pieśni patriotycznych. Następnie udaliśmy się do parku i podziwiając Pałac Ogińskich wysłuchaliśmy jego historii, którą przedstawiła p. Monika Zielińska. Potem wysyłaliśmy kartki pocztowe z hasłem „Mamy Niepodległą”, usiedliśmy na ławeczce obok Stefana Żeromskiego oraz zasadziliśmy biało-czerwone kwiaty w „Ogrodzie patriotycznym” przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Kolejnym punktem wycieczki była ciekawa lekcja w Muzeum Regionalnym na temat”Baśnie i legendy Mazowsza i Podlasia”. Na koniec zjedliśmy pizzę i cieszyliśmy się wspólnie spędzonym czasem. Wycieczkę zorganizowały p. Dorota Barej-Woźniak oraz p. Monika Zielińska.