DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

 20 listopada niemal na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Prawa dziecka to podstawowe standardy, które zapewniają dzieciom bezpieczny i zdrowy rozwój. Wszystkie dzieci na świecie mają takie same prawa. Są one zapisane w Konwencji o prawach dziecka, czyli osoby poniżej 18 roku życia. UNICEF często współpracuje z innymi organizacjami, aby zapewnić dzieciom możliwość korzystania z ich praw. Został wskazany w Konwencji o prawach dziecka jako organizacja, która pomaga państwom monitorować i przestrzegać praw dziecka. UNICEF stoi na straży praw wszystkich dzieci na świecie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka nasza szkoła przystąpiła do wspólnego świętowania tego dnia wspólnie z UNICEF. Wobec tego wszyscy uczniowie 19 listopada  mieli przyjść ubrani na niebiesko jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na całym świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tym sposobem zaangażowaliśmy się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Uczniowie klasy 8a: Lena Olszewska, Wiktoria Olszewska, Kuba Mucha, Karolina Pielasa, Aleksandra Sitarz, Joanna Stosio, Klaudia Zaucha pod kierinkiem p. Aleksandry Piskorz i Agnieszki Redosz przygotowali i przedstawili z tej okazji słuchowisko.