DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W dniu 26 grudnia członkowie koła misyjnego oraz sympatycy misji z naszej szkoły i parafii wzięli  udział w kolędowaniu dla Dzieci z Azji Środkowej. Co roku w świątecznym czasie pamiętamy o naszych rówieśnikach z krajów misyjnych, a w tym roku naszą szczególną pamięcią zostały objęte dzieci z Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu. Powstały cztery grupy kolędnicze, które podczas każdej z Mszy Świętych przedstawiły przygotowaną Bożonarodzeniową scenkę, a następnie na zewnątrz kościoła kolędowały i prosiły o wsparcie misji. Wszystkim ofiarodawcą wręczali papierową jurtę – pamiątkę tegorocznych kolędników misyjnych. To już kolejny rok, kiedy ze względu na pandemię, nie odwiedzamy domów naszych parafian, ale dzięki uprzejmości naszych Duszpasterzy, kolędujemy przy naszym kościele parafialnym. Hojność ludzi dobrej woli okazała się ogromna, bo udało nam się zebrać 4 150 złotych, które zostały przeznaczone na projekty misyjne w Azji Środkowej. Dziękujemy serdecznie wszystkich zaangażowanym w akcję, rodzicom kolędników oraz tym, którzy wsparli finansowo naszą akcję.

Opiekun koła misyjnego – s. Sylwia Wójtowicz CSM