DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W pierwszym semestrze w naszej szkole zostały przeprowadzone dwa konkursy plastyczne o tematyce religijnej. Pierwszy z nich to Konkurs na najpiękniejszy różaniec, który od kilku lat cieszy się wielką popularnością, zwłaszcza wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Do organizatorów konkursu wpłynęło75 prac. Powstało wiele wspaniałych różańców z bardzo oryginalnych materiałów, co dowodzi, że nasi uczniowie są bardzo kreatywni i plastycznie uzdolnieni, jak również, że nie jest im obca modlitwa różańcowa. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w obydwu budynkach naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i można je było podziwiać aż do końca listopada. Do zwycięzców i wyróżnionych w tym konkursie należą:

  • I miejsce Zofia Bułygin I b, Natan Talacha I b, Aleksandra Gniadek V b
  • II miejsce Jan Wereda II c, Nicola Kalicka I b, Mikołaj Adamiak III b
  • III miejsce Gabriela Olszewska II b, Kalina Dąbrowska I a, Kacper Pawlak III b

wyróżnienia: Alicja Bareja II a,Martyna Wereda II b, Oliwer Olszewski I a, Lena Zdanowska I a, Leon Radziszewski I b, Kornelia Strzałek II b, Wiktor Stasiak Ia, Przemek Pawlak Ib, Jan Bulik 0b, Klaudia Rzewuska I a, Maria Oknińska 0a, Aleksander Okniński II a, Julia Adamiak VI b. Nasi uczniowie wzięli też udział w kategorii plastycznej Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej, która w tym roku odwoływała się do 100-lecia wydania pierwszego Rycerza Niepokalanej.

Na etapie szkolnym przyznano następujące miejsca:

kategoria klas I – III

  • I miejsce Zofia Bułygin III
  • II miejsce Franciszek Strzaliński II b
  • III miejsce Aleksandra Strzalińska III b

kategoria klas IV – VI

  • I miejsce Emilia Bazylczuk V b
  • II miejsce Jakub Żyła IV b
  • III miejsce Olaf Cabaj IV a.

W etapie centralnym została w sposób szczególny zauważona praca Emilii Bazylczuk, która otrzymała wyróżnienie. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Konkursy koordynowały katechetki p. Izabela Sadokierska oraz s. Sylwia Wójtowicz