DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

 My również nie możemy zamknąć oczu i ust na to, co się dzieje tuż za naszą wschodnią granicą, w Ukrainie. Barbarzyńska agresja na wolny kraj jest atakiem na wolność i bezpieczeństwo całej Europy. Głośno, więc deklarujemy naszą solidarność i wsparcie dla dumnego, i niewiarygodnie dzielnego narodu ukraińskiego. Dla nich właśnie 4 marca 2022 r. w naszej szkole zorganizowaliśmy Kiermasz wypieków. Przeróżne ciasta sprzedawane były pracownikom, uczniom i przedszkolakom. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim, którzy skusili się na kawałek ciasta, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie słodkości. Dzień ten był dniem solidarności z Ukrainą, z wszystkimi uchodźcami, a przede wszystkim z dziećmi. Uczniowie naszej szkoły tego dnia ubrani byli w barwy narodowe Ukrainy, a na lekcjach zostały poruszone tematy wolności, bezpieczeństwa i agresji na wolną Ukrainę, omawiane były również formy pomocy uchodźcom, jakie proponuje nasz kraj i co może zrobić każdy z nas. W godzinach popołudniowych odbył się Charytatywny turniej piłki nożnej „Solidarni z Ukrainą”. W turnieju brali udział uczniowie z roczników 2014, 2013, 2012. Poza gospodarzami w rozgrywkach wzięły udział następujące drużyny: Masovia Siedlce, AMP GOOL Kotuń oraz Olimp Stok Lacki. Wszyscy zostali zwycięzcami, ponieważ z uwagi na charakter turnieju, klasyfikacja nie była prowadzona. Nadrzędnym celem była chęć niesienia pomocy boleśnie doświadczanej Ukrainie. W trakcie zmagań można było skorzystać z poczęstunku, który był połączony ze zbiórką charytatywną. Po raz kolejny kłaniamy się nisko rodzicom, darczyńcom, sponsorom oraz pracownikom ZSP w Skórcu za przygotowanie łakoci. Uczniowie z Wolontariatu przeprowadzili zajęcia plastyczne, podczas których chętne dzieci wykonały plakaty „Nigdy więcej wojny”. Uczestnicy mieli również możliwość pomalowania twarzy barwami narodowymi Ukrainy. Po zakończeniu rozgrywek jeden z zawodników odczytał Apel Solidarności z Ukrainą, w którym uczniowie  sprzeciwili się wojnie i wyrazili jedność z koleżankami i kolegami z Ukrainy. Każdy człowiek ma prawo żyć w wolnym i bezpiecznym kraju, w gronie najbliższych. Na zakończenie Turnieju dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu – p. Wojciech Zgorzałek  z zaproszonymi gośćmi: wójtem Gminy Skórzec – p. Jerzym Długoszem, p. skarbnik Anetą Cabaj oraz ks. Grzegorzem Reissem wręczyli symboliczne medale wszystkim uczestnikom turnieju. Dyrektor podziękował trenerom, sędziom, a w szczególności rodzicom, darczyńcom i pracownikom ZSP w Skórcu za zorganizowanie i przeprowadzenie tej szczytnej akcji, za otwarcie swoich serc dla  Ukrainy. Zebrano 5276 zł. Pamiętajmy: dzieląc się dobrem, zasiewamy je w innych.

  GALERIA ZDJEĆ