DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

2 kwietnia obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami, budynki na całym świecie są podświetlane na niebiesko. W Polsce będą to: Pałac Kultury i Nauki, katowicki Spodek, most Śląsko – Dąbrowski i wiele innych miejsc. Prowadzona jest również kampania „Polska na niebiesko”, której celem jest uświadomienie, że z autyzmu się nie wyrasta – jest to zaburzenie, które będzie towarzyszyć tym osobom przez całe życie. 01 kwietnia nasza szkoła również włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Z tej okazji uczniowie: Aleksandra Adamiak, Kinga Karczewska oraz Lena Głuchowska zaprezentowały słuchowisko, powstała dekoracja oraz plakaty zawierające informacje na temat objawów tego schorzenia. Plakaty na stałe zawisną w naszej szkole, by każdego dnia nasi podopieczni pamiętali, że wśród nas są osoby dotknięte autyzmem, starali się je zrozumieć i zaakceptować. Zachowując solidarność z osobami mającymi autyzm, nasza szkoła przyłączyła się do kampanii „Zaświeć się na niebiesko” poprzez gest wypuszczenia w niebo balonów. Przypominamy o trwającym konkursie plastycznym „Pomaluj swój świat na niebiesko”, do udziału w którym gorąco zachęcamy. Prace należy składać do 8 kwietnia.