DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W klasach Ia i Ib 22 kwietnia dzieci z klas Ia i Ib obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji założyły zielone ubrania, na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta i zielona. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach o tematyce proekologicznej, których głównym celem było uświadomienie dzieciom, że należy dbać o środowisko zaczynając od swojego domu i najbliższego otoczenia, gdyż to właśnie małe kroki są początkiem dużych zmian. Co więc możemy zrobić?: 1. Segregować śmieci, bo mogą być poddane recyklingowi 2. Zrezygnować z plastikowych toreb na rzecz toreb wielokrotnego użytku 3. Odstawić auto, wykorzystać transport publiczny lub rower 4. Ograniczyć spożywanie mięsa, jeść więcej warzyw i owoców 5. Oszczędzać energię elektryczną 6 Sprzątać po sobie i namawiać do tego innych 7.Oszczędzać wodę 8. Kupować odpowiedzialnie, aby nie marnować jedzenia i nie posiadać zbyt dużo rzeczy 9. Wybierać towary wielokrotnego użytku 10. Szanować naturę, dbać o zieleń.