DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

     Ciszymy się , że w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mój Szkolny Kolega z Misji dzieci z naszego koła misyjnego zajęły III miejsce w kategorii muzycznej klas IV – VI. Tematem konkursu w tym roku było Misyjne braterstwo – „Fratelli tutti” i takie było przesłanie autorskiego utworu, który podczas spotkań koła nasi uczniowie napisali, zaśpiewali i nagrali na potrzeby konkursu. W dniu 18 maja koło misyjne w niemalże pełnym składzie pojechało na galę finałową do Centrum Misji Afrykańskich do Borzęcina k. Warszawy, by tam wraz z innymi laureatami świętować i modlić się w intencji misji. Podczas uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. bpa Jana Piotrowskiego przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji nasi uczniowie byli odpowiedzialni za liturgiczną i muzyczną oprawę. Po wręczeniu dyplomów i nagród oraz świętowaniu przy smacznym stole uczestniczyli również w misyjnej animacji na temat Afryki.