DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

27 maja 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  odbył się II Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej zorganizowany przez Panią Joannę Jastrzębską z Publicznego Przedszkola w Skórcu. Patronat Honorowy nad festiwalem objął Wójt Gminy Skórzec Pan Jerzy Długosz, który ufundował nagrody dla wszystkich uczestników. Nie zabrakło również słodkości, za które serdecznie dziękujemy Pani Danucie Jastrzębskiej oraz Sklepowi Spożywczo-Przemysłowemu „U Joli” . Na konkurs zgłosiło się 29 dzieci z przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Skórzec.

Celem konkursu była prezentacja umiejętności wokalnych dzieci, popularyzacja repertuaru dziecięcego oraz promowanie kultury muzycznej. Jury oceniając występy brało pod uwagę umiejętności wokalne wykonawcy, stopień trudności wykonywanych utworów oraz ogólne wrażenie artystyczne. Na początek zaśpiewała dla wszystkich Adriana Masiak, absolwentka szkoły muzycznej II stopnia w Warszawie. Laureatka licznych konkursów wokalnych i muzycznych. Następnie przeszliśmy do wysłuchania uczestników.  Ciekawe głosy, różnorodne piosenki, w których odbijały się niemal wszystkie nastroje i emocje zbudowały fantastyczną aurę tegorocznej edycji. Festiwal w niezwykły sposób zintegrował najmłodszych. Festiwal minął szybko w miłej i twórczej atmosferze. Młodzi wykonawcy dając z siebie wszystko, zostali docenieni przez zgromadzą widownię licznymi i gromkimi brawami. Po intensywnych obradach jury wyłoniło laureatów, którzy 5 czerwca wystąpią podczas obchodów Dni Skórca:

  • Antonina Sikorska  Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Skórcu
  • Zofia Jarocka Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Skórcu
  • Natalia Koć Zespół Szkolno- Przedszkolny w Skórcu
  • Marcel Wojewódzki Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Stany
  • Bartłomiej Strzaliński Zespół Szkolno-Przedszkolny w Skórcu
  • Anna Zakrzewska Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Stany
  • Alan Olszewski Zespół Szkolno-Przedszkolny w Skórcu

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!