DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W czwartek, 6 października 2022 roku klasa VI a udała się na wycieczkę do Siedlec w ramach obchodów Dnia Chłopaka. Pierwszym punktem wyjazdu było obejrzenie filmu „Tedi i szmaragdowa tablica”. Po zakończeniu „uczty dla ducha” udaliśmy się po „coś dla ciała”, czyli na pizzę do Pizzerii „Italia”. Ostatnią częścią wycieczki było zwiedzenie wystawy i wysłuchanie prelekcji w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej poświęconej bezpiecznemu grzybobraniu. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia niezwykłych gatunków grzybów rosnących nie tylko w Polsce, zobaczenia różnic pomiędzy grzybami jadalnymi i niejadalnymi oraz poznania gatunków grzybów jadalnych i trujących. Działanie to ma na ceku zwrócenie uwagi najmłodszych grzybiarzy na niebezpieczne konsekwencje nieuważnego grzybobrania. Wycieczkę zorganizowały panie Monika Zielińska i Urszula Napiórkowska.