DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Celem święta jest promowanie i zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz  że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik  bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy. W naszej szkole z tej okazji odbyło się kilka wydarzeń: konkurs na plakat w języku obcym prezentujący ciekawostki na temat wybranego kraju, mini recital piosenki anglojęzycznej i quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych. Wydarzenia przygotowały p. Dorota Piekart, p. Maria Kryńska-Szostak, p. Aleksandra Piskorz, p. Sylwia Oknińska, p. Martyna Waszczak i p. Iwona Dąbrowska. Quiz wiedzy dla uczniów klas IV-VIII przeprowadzili przebywający w naszej szkole wolontariusze z organizacji Global Volunteers: Pani Joanne Lazansky i Pan Duane Besso. A oto wyniki naszych szkolnych  konkursów:
W konkursie na plakat z okazji EDJ przyznano następujące miejsca:

– w kategorii  klas młodszych
 I miejsce – Julia Rojek, kl. 4c
 II miejsce –  Magda Wojtczuk, kl. 4b
 II miejsce – Jan Adamiak, kl. 4b
 III miejsce – Hanna Jastrzębska, kl. 4b

-w  kategorii klas starszych:
I miejsce – Julia Brodzik, kl. 7b 
II miejsce – Damian Grochowski, kl. 5a
II miejsce – Maria Świderska, kl. 8b
III miejsce – Aleksandra Adamiak, kl. 8a

W Przeglądzie Piosenki Anglojęzycznej (mini recitalu) udział wzięły uczennice naszej szkoły: Lena Sawko – 5a , Zofia Świerczewska – 5a, Łucja Kiełczykowska-5a i Alicja Domańska -8b.
W quizie wzięli udział: Alan Olszewski -kl.4b, Lena Sawko – kl. 5a, Agata Kubas -kl. 6b, Adrian Wonschik – kl. 8a, Franciszek Szostek – kl. 6a, Szymon Zwierzyński – kl.7a
Imprezę prowadziły uczennice klas ósmych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, gratulujemy sukcesów. Zapraszamy w przyszłym roku szkolnym do udziału w obchodach święta języków.