DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Jak co roku naszą szkołę odwiedzają Amerykańscy wolontariusze z międzynarodowej organizacji Global Volunteers. Celem ich przyjazdu jest pomoc uczniom w nauce języka angielskiego oraz prowadzenie zajęć, mających na celu rozwijanie umiejętności komunikowania się po angielsku. Nasi goście stali się „żywą lekcją” tego języka, bo kto inny, jak nie native speakerzy zaprezentują lepiej swój język i kulturę. Wolontariusze przede wszystkim ćwiczyli umiejętności komunikacyjne z uczniami, opowiadali o swoim kraju, o symbolach narodowych, grali z uczniami w popularne amerykańskie gry, śpiewali piosenki oraz uczyli się też języka polskiego. Zdarzało się, że lekcja mijała w okamgnieniu i zawsze pozostawał niedosyt. Bardzo ciekawymi zajęciami okazały się te, omawiające elementy historii Stanów Zjednoczonych, prezentujące sylwetki najsławniejszych Amerykanów, początki istnienia kraju, wojnę o niepodległość, niewolnictwo, czy wojnę domową. Duanne i Joanne poznawali również życie naszej szkoły, biorąc udział w Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dniach papieskich, narodowym czytaniu „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza oraz jedli posiłki w naszej stołówce szkolnej. Niecodziennym wydarzeniem był udział wolontariuszy w Europejskim Dniu Języków Obcych i poprowadzenie quizu dla uczniów o Ameryce oraz wręczenie dyplomów za najładniejszy plakat prezentujący wybrany kraj europejski. Cieszymy się, że wizyta Amerykanów została też miło przyjęta wśród dyrekcji naszej szkoły oraz nauczycieli, którzy również mieli okazję porozmawiania po angielsku.