DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

22.01.1863 roku wybuchło Powstanie Styczniowe. W działaniach wojennych  uczestniczyło ponad 200 tys. osób, które wzięły udział w ponad 1,2 tys. bitwach i potyczkach. Klęska powstania nie przekreśliła szans na odzyskanie wolności. Zaborcom nie udało się złamać ducha narodu. Powstanie Styczniowe stało się dla następnych pokoleń bodźcem do dalszej walki o wolność, czego skutkiem było odzyskanie niepodległości po I wojnie światowej. W naszej szkole wysłuchaliśmy audycji  przez radiowęzeł, Scenariusz pan Sławomir Niciporuk, wykonanie klasa 6b.

W czwartek, 9 lutego o godzinie 18, odbędzie się online ,,Rodzinny Konkurs Wiedzy o  Powstaniu Styczniowym”. Na zwycięzców czekają nagrody książkowe, oceny z historii i pochwały od wychowawców za udział w konkursie. Link do testu poniżej

https://zspskorzec.testportal.pl/test.html?t=BfDa6uXTZkFH