DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W dniach 26-28 kwietnia 2023 oraz 5 maja 2023 roku gościliśmy w naszej szkole Panią mgr Monikę Kurowską. Pani dietetyk przeprowadziła warsztaty na temat zdrowego odżywiania w klasach I-V. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali wspólnie koktajl warzywno – owocowy. Zajęcia odbyły się w ramach „Programu dla szkół” i miały na celu skuteczne przeciwdziałanie wzrastającemu udziałowi osób z nadwagą wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami zdrowego żywienia, poznali wartości odżywcze warzyw, owoców oraz produktów mlecznych.  Mamy nadzieję, że udział w zajęciach przyczyni się do podniesienia świadomości na temat właściwego odżywiania oraz wpłynie na kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. „Program dla szkół” to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.