DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W niedzielę, 4 czerwca 2023 r., na boiskach sportowych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu  oraz na działce Państwa Agnieszki i Władysława Weredów odbył się Rodzinny Piknik Sportowy z Siatkówką w Tle. Zadanie zostało sfinansowane  ze środków Samorządowych Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Organizatorem był UKS „Naprzód” Skórzec. W organizację imprezy zaangażowało się bardzo dużo nauczycieli i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu. Zmagania sportowe trwały od godziny 10.00 do 21.30.  W ramach Pikniku rozegrano  Turniej Siatkówki Plażowej w 6 kategoriach, Turniej Piłki Nożnej, Turniej Tenisa Stołowego. Uczestnicy i widzowie w ciągu trwania zawodów sportowych mogli wziąć udział w konkursach rekreacyjnych m.in.  strzelanie z łuku, zagrywka serwów przy pomocy trenażerów. Z myślą o dzieciach przygotowaliśmy malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, malowanie kredą na kostce, układanie budowli z klocków oraz kącik plastyczny. W czasie pikniku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach udostępnił  miasteczko ruchu drogowego,  z którego skorzystało dużo dzieci i młodzieży. Uczestnicy niedzielnego Pikniku mogli zapoznać się z działalnością 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.  W ramach Festynu odbył się mecz piłki nożnej kobiet pomiędzy reprezentacjami „Naprzodu” Skórzec oraz „Żak” Domanice. Na uczestników  pikniku czekały darmowe atrakcje takie jak: dmuchańce, popcorn i wata cukrowa.

W rozgrywkach siatkarskich wzięło udział ponad 60 par, w turnieju piłkarskim 9 drużyn, a w turnieju tenisa 30 osób. Wszyscy uczestnicy zmagań sportowych  otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem zawodników i uczestników Pikniku czuwała duża grupa ratowników medycznych kierowanych przez Pana Andrzeja Rysia.  Organizatorzy kierują szczególne podziękowania Panu Przemysławowi Tokarskiemu Prezesowi Zarządu Siedleckiego Przedsiębiorstwa Budowlanego Tasta za pomoc przy budowie boiska do piłki siatkowej plażowej oraz Państwu Agnieszce i Władysławowi Wereda za użyczenie działki na zmagania siatkarzy.  Zarząd UKS „Naprzód” Skórzec składa podziękowania wszystkim osobom prywatnym i firmom zaangażowanych w realizację projektu „Rodzinny Piknik Sportowy
z Siatkówką w Tle”.

GALERIA ZDJĘĆ