DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

 

 

 

 

 

 

6 czerwca 2023 r. odbyła się  III już edycja Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej organizowanego przez Publiczne Przedszkole w Skórcu. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Skórzec Jerzy Długosz.

Po raz kolejny w Sali Szkoły Podstawowej  w Skórcu wystąpiły młode talenty prezentując swoje umiejętności wokalne. Wydarzenie otworzył dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Wojciech Zgorzałek. Głos zabrał również Wójt Gminy Skórzec Jerzy Długosz, który życzył uczestnikom przede wszystkim dobrej zabawy. Na scenie wystąpiło 35uczestników.Mogliśmy usłyszeć wspaniałe interpretacje utworów z kategorii piosenki dziecięcej, która niesie ze sobą przesłanie i akcentuje ważne wartości w życiu człowieka, takie jak zdrowie, miłość, przyjaźń, rodzina czy wiara. Wszyscy występujący otrzymali gratulacyjne dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wójta Gminy Skórzec.Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury wyłoniło laureatów, którzy 2 lipca 2023r. wystąpią podczas obchodów Dni Skórca. Kryteria jakie były brane pod uwagę to dobór repertuaru dostosowany do wieku i możliwości wykonawczych uczestnika, umiejętności wokalneoraz ogólny wyraz artystyczny i zaangażowanie (ruch sceniczny, oddanie klimatu piosenki, interpretacja wybranego utworu).

W gronie laureatów znaleźli się:

w kategorii dzieci 3-4 letnie

  • Marcelina Bareja, Natalia i Ola Suszek, Jakub Chomiuk- Publiczne Przedszkole w Skórcu
  • Liliana Guzowska, Zofia Kosmalska, Matylda Zasuwik – Publiczne przedszkole w Żelkowie Kolonii
  • Amelia Kiełczykowska – Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Skórcu

w kategorii dzieci 5-6 letnie

  • Nadia Kluczek- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Skórcu
  • Antonina Sikorska – Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”
  • Aleksandra Gajowniczek, Liliana Kuźma- Publiczne przedszkole w Żelkowie Kolonii

w kategorii I-III

  • Bartłomiej Strzaliński ZSP w Skórcu
  • Natalia Koć ZSP w Skórcu
  • Hanna Chmielak, Julian Chmielak ZSP w Skórcu
  • Liliana Wieczorek ZSP w Skórcu

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy:)

GALERIA ZDJĘĆ