DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Dnia 2 czerwca uczniowie klasy 3a odwiedzili pasiekę Państwa Kozickich. Rodzina zajmuje się pszczelarstwem od pokoleń, a swoją pasję przekazuje innym. Również nasi uczniowie, podczas warsztatów z zainteresowaniem słuchali o narzędziach, jakimi posługują się pszczelarze. Dzięki temu łatwiej im było zrozumieć jak tak naprawdę wygląda praca w pasiece. Nie zabrakło również ciekawostek z życia pszczół. Uczniowie brali aktywny udział w całym procesie produkcji miodu, począwszy od wyjmowania zasklepionych ramek z ula, poprzez odsklepianie plastrów, wirowanie i nalewanie do słoików. Podczas pracy dzieci z chęcią degustowały słodki przysmak, który na koniec wzięły ze sobą do domu. Zachwytom, uśmiechom i radości nie było końca. Serdecznie dziękujemy Państwu Kozickim za przeprowadzenie ciekawych i bardzo wartościowych warsztatów.