DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W dniach 4 – 7 czerwca 2024, czterdziestu dziewięciu uczniów naszej szkoły razem z opiekunami, przebywało na Zielonej Szkole w miejscowości Piecki nad jeziorem Węgiel.

Już pierwszego dnia po zakwaterowaniu i obiedzie czekały nas nie lada wyzwania. Musieliśmy zmierzyć się ze ścianką wspinaczkową oraz parkiem linowym. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów. Zwieńczeniem pierwszego dnia było integracyjne spotkanie przy ognisku.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zajęć z łucznictwa i zabawy w laserowy paintball. Podczas tych zajęć musieliśmy wykazać się umiejętnością współpracy w grupie, myśleniem strategicznym, celnością i sprytem. Zabawy odbywały się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i ochrony ciała. Po obiedzie zaplanowano kolejne bloki tematyczne na jeziorze – pływanie kajakami i pontonami. Zanim ruszyliśmy na wodę, zostaliśmy dokładnie przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa oraz techniki pływania kajakiem i pontonem. Obowiązkowym wyposażeniem każdego uczestnika były kamizelki ratunkowe. Zajęcia te przyniosły mnóstwo radości. Trzeba było przełamać swoje lęki i nauczyć się współpracy w parach i zespołach. Dzień zakończył się dyskoteką.

Trzeciego dnia od rana czekały nas zabawy integracyjne na wesoło – mega piłkarzyki i zabawy z nietypowym sprzętem. Nie było łatwo biegać w potrójnych spodniach, czy poruszać się w kilka osób używając jednej pary nart. Na zakończenie naszego pobytu uczyliśmy się pływać rowerami wodnymi i doskonaliliśmy technikę pływania kajakami.

Każdego dnia był również czas na kąpiel w jeziorze oraz rozgrywki w piłkę nożną i siatkówkę plażową.

Pobyt w Mazurskich Chatach był wspaniałą okazją do nauki aktywnego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą, nabywania umiejętności współpracy zespołowej oraz doskonałą zabawą dla wszystkich. GALERIA ADJĘĆ