DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Wydarzenia

Z radością informujemy, że siedmioro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Tygodnik Siedlecki pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego pod hasłem: „Największy skarb Mazowsza, czyli dzieci o swojej przyszłości”. Miło nam poinformować, że wyróżniona została praca Klary Borkowskiej z grupy pięciolatków. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za przygotowanie pięknych i pomysłowych prac, a Klarze składamy szczególne gratulacje z okazji otrzymanego wyróżnienia!

1 czerwca 2026r. po raz szósty nasze przedszkole oraz grupy „zerówkowe” wzięły udział w ogólnopolskiej akcji: „Sprintem do maratonu”, organizowanej pod patronatem: „Bliżej Przedszkola”. Frekwencja dopisała, a atmosfera była pełna radości, sportowych emocji i dobrej zabawy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem pokonały dystans 100 metrów, pokazując swoją energię. Po biegu głównym przyszedł czas na „wesołe wyścigi”, nie zabrakło śmiechu, zdrowej rywalizacji oraz głośnego dopingu. To był wyjątkowy dzień, który pokazał, że aktywność fizyczna może być źródłem wielkiej radości i wspólnej integracji.

 

28 maja 2026r. po raz piąty przedszkolaki oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych spotkały się na Spartakiadzie Przedszkolaka. W wydarzeniu uczestniczyło osiem placówek oświatowych z terenu gminy oraz sąsiednich gmin. Uroczystego otwarcia dokonali dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, pan Wojciech Zgorzałek oraz sekretarz gminy Skórzec, pani Anna Wiśniewska. Następnie, po krótkiej rozgrzewce, rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy drużynami. Na uczestników czekało siedem konkurencji sportowych. Po zakończeniu zmagań odbyły się zabawy muzyczno-ruchowe, a następnie podsumowanie spartakiady. Wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami — każda drużyna  otrzymała puchar, pamiątkowy dyplom oraz nagrody. Sponsorami nagród byli Klub Sportowy „Naprzód Skórzec”, Starostwo Powiatowe w Siedlcach, a także indywidualni sponsorzy z terenu gminy Skórzec. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom za okazane wsparcie, uczniom oraz nauczycielom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego za pomoc w przygotowaniu wydarzenia,  a dzieciom gratulujemy wspaniałej zabawy, sportowej rywalizacji i zaangażowania.

   Z ogromną radością informujemy, że dziewczęta z naszej szkoły występujące w kategorii U10 wygrały finał wojewódzki Pucharu Tymbarku! To wspaniałe osiągnięcie jest efektem ich zaangażowania, sportowej pasji i ogromnej determinacji. Nasze zawodniczki zaprezentowały się znakomicie przez cały turniej. W 5 meczach  zdobyły 49 bramek, nie tracąc żadnego gola. Świetna skuteczność i bardzo dobra gra całego zespołu pozwoliły im sięgnąć po zasłużone zwycięstwo.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Nina  Kopińska, która została najlepszą strzelczynią turnieju zdobywając 40 bramek. Jej skuteczność zadecydowała o sukcesie drużyny. Najlepszą bramkarką turnieju została Wiktoria Wysocka. Dzięki wygranemu finałowi wojewódzkiemu nasze zawodniczki już w dniach 1–3 czerwca będą reprezentowały województwo mazowieckie, gminę, szkołę oraz klub podczas finału ogólnopolskiego. Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom i trenerom – Wojciechowi Zgorzałkowi i Kamilowi Weredzie, trzymamy mocno kciuki za ich występ w finale ogólnopolskim. Jesteśmy dumni, że będą mogły godnie reprezentować naszą szkołę, gminę i cały region!

Skład Drużyny:
Wiktoria Wysocka, Karolina Kluczek, Blanka Izdebska, Nadia Kluczek, Alicja Jóźwik, Maja Jędrzejewska, Nina Kopińska, Gabrysia Kosyl, Nikola Wereda, Bianka Olszewska.

W dniach od 21 maja 2026 r. do 28 maja 2026 r. prosimy o składanie wniosków z potwierdzeniem woli w formie e-mailowej lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

WNIOSEK

W dniach 6 i 7 maja w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach odbył się XI Turniej Szachowy, w którym udział wzięli uczniowie klas III – VII uczestniczący w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole” . Uczniowie rozegrali siedem emocjonujących partii systemem szwajcarskim. Każda partia trwała 15 min. Zawody przebiegały w miłej atmosferze, pełnej sportowej rywalizacji i strategicznych rozgrywek.

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Aleksandra Więsak z klasy VIIc zajęła I miejsce. To wielki sukces zarówno dla niej, jak i całej szkoły. Gratulujemy zwyciężczyni oraz wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie: Elżbieta Karwowska, Ewelina Janczak

Ziołowy Zakątek to unikatowy w skali świata obiekt położony w samym sercu Podlasia. To atrakcja dla tych, którzy szukają spokoju, wyciszenia i bycia z naturą. Na czystych i pięknych terenach wciąż żywa jest tradycja zielarska. Mieszkańcy Podlasia od pokoleń zbierają rośliny lecznicze, korzystając z ich dobrodziejstw.  Na powierzchni 20 ha skupia bogatą kulturę i tradycje tego obszaru. Są tu charakterystyczne dla Podlasia zabudowy, rękodzieło, a przede wszystkich wszechobecne zioła. Kolekcja Podlaskiego Ogrodu botanicznego liczy ponad 1500 gatunków roślin chronionych. Są tu wyjątkowe zabytki: XII wieczny , drewniany kościół, chata Chochoła, leśniczówka, chata „ Koło życia”, karczma i wiele zabytkowych miejsc. W tutejszym ogrodzie zaskakuje ilość zakamarków i wąskich ścieżek, a ogród urzeka wielobarwnością.

Uczniowie korzystali z warsztatów – „ Komponowanie ziół” oraz „ Komponowanie mieszanek zapachowych”. Mieli możliwość dobierania ziół i tworzenia  mieszanek herbacianych. Zapoznali się z historią ziołolecznictwa i zasięgnęli wiedzy zielarskiej.

Pobyt w Ziołowym Zakątku to miejsce, gdzie w naturalny sposób można oczyścić swoje płuca i układ oddechowy. Klimat tego miejsca jest niepowtarzalny, urokliwy, świeży i relaksujący. Polecamy to wyjątkowe miejsce.

                                                                  Hanna Chądzyńska i Aleksandra Kurosad

Cieszymy się, że nasi uczniowie: Zofia Przewłocka, Klaudia Nagel, Mateusz Kosiorek i Marta Świderska zostali laureatami tegorocznej edycji KONKURSU MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI Misjonarz nie zostawi w potrzebie. W kategorii muzycznej klas I-III zajęli 2 miejsce z autorskim utworem: 3M czyli matematyka małego misjonarza, który wspólnie nagrali i zgłosili do konkursu. W dniu 20 maja osobiście odebrali nagrody w Płocku podczas ogólnopolskiej gali finałowej. Serdecznie gratulujemy.

 

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Akcja ta ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na znaczenie czystej wody w naszym życiu i promowanie zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi. Woda jest przedmiotem konsumpcji, warunkiem higieny i rekreacji. Jest też podstawowym czynnikiem rozwoju gospodarki, rolnictwa, przemysłu i transportu.

  Na korytarzu szkolnym została zaprezentowana gazetka pt. ”Woda w naszym życiu”. Uczniowie podczas tej akcji przeprowadzili szereg doświadczeń uświadamiających o znaczeniu wody w przyrodzie. Zaprezentowali plakaty informujące w jaki sposób możemy oszczędzać wodę i dbać o jej pozytywne walory.

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Akcja ta ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na znaczenie czystej wody w naszym życiu i promowanie zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi. Woda jest przedmiotem konsumpcji, warunkiem higieny i rekreacji. Jest też podstawowym czynnikiem rozwoju gospodarki, rolnictwa, przemysłu i transportu.

  Na korytarzu szkolnym została zaprezentowana gazetka pt. ”Woda w naszym życiu”. Uczniowie podczas tej akcji przeprowadzili szereg doświadczeń uświadamiających o znaczeniu wody w przyrodzie. Zaprezentowali plakaty informujące w jaki sposób możemy oszczędzać wodę i dbać o jej pozytywne walory.

W kwietniu w naszej szkole odbył się Turniej Szachowy, w którym udział wzięli uczniowie z klas III -VII. Zgłosiło się liczne grono dzieci. Rozgrywki trwały kilka dni. Celem wydarzenia było rozwijanie logicznego myślenia, koncentracji oraz popularyzacja gry w szachy wśród młodzieży. Rozgrywki przebiegały w miłej i sportowej atmosferze. Uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami, cierpliwością oraz strategicznym myśleniem. Po wielu emocjonujących partiach wyłoniono zwycięzców turnieju: kl.III – Blanka Olszewska, Ignacy Czarnota kl. IV – Wiktoria Całka, Michał Kruk kl. V – Klaudia Rzewuska, Jakub Sadło kl. VI – Katarzyna Zwierzyńska, Adam Cała kl. VII – Aleksandra Więsak, Krystian Polkowski Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Zwycięzcy pojadą na turniej do MSDN w Siedlach aby reprezentować naszą szkołę. Mamy nadzieję, że turniej na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych imprez. Organizatorzy: Elżbieta Karwowska, Ewelina Janczak, Katarzyna Pióro, Urszula Sitarz