DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W dniach od 10 do 20 października gościli w naszej szkole Amerykańscy wolontariusze z międzynarodowej organizacji Global Volunteers. Celem ich przyjazdu była pomoc w nauce języka angielskiego. Dorothy i Chuck Baker stali się „żywą lekcją” tego języka, bo kto inny, jak nie native speakerzy zaprezentują lepiej swój język i kulturę. Wolontariusze przede wszystkim ćwiczyli umiejętności komunikacyjne z uczniami, opowiadali o swoim kraju, o symbolach narodowych, z kolei nasi uczniowie przedstawiali swoje rodziny, mówili o zainteresowaniach i swoim kraju. Zdarzało się, że 1 lekcja mijała w okamgnieniu i zawsze pozostawał niedosyt, że „jeszcze nie powiedzieliśmy im o tym i o tym…”. Bardzo ciekawymi zajęciami okazały się te, omawiające elementy historii Stanów Zjednoczonych, prezentujące sylwetki najsławniejszych prezydentów amerykańskich, początki istnienia kraju, wojnę o niepodległość, niewolnictwo, czy wojnę domową. W ramach ogólnopolskiej akcji czytania dzieciom, Dorothy i Chuck również czytali naszym uczniom literaturę amerykańską, co również było niecodziennym wydarzeniem. Zainteresowane dzieci zrobiły nawet ilustracje do czytanej lektury. Cieszymy się, że wizyta Amerykanów została też miło przyjęta wśród dyrekcji naszej szkoły oraz nauczycieli, którzy również mieli okazję porozmawiania po angielsku. Uwieńczeniem wizyty w naszej szkole był wywiad do szkolnej gazetki, przeprowadzony przez ucz. Oliwię Olszewską. Poza lekcjami, amerykańscy wolontariusze zobaczyli również Ochotniczą Straż Pożarną w Skórcu oraz mieli okazję gościć na ognisku klasy VII b w Chlewiskach (Reymontówce). Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci…   

                                                                                                                                                                                                                       Współpraca międzynarodowa: Dorota Piekart

GALERIA ZDJĘĆ