DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

7 listopada  odwiedzili naszą szkołę niecodzienni goście – Michał szlachcic z XVII wieku ubrany w strojny żupan i kontusz oraz jego  skromny sługa Ksawery. W rzeczywistości byli to przedstawiciele grupy  „Rekonstrukto”, którzy zawitali do nas z programem pt. „ Sarmatyzm i Rzeczpospolita Szlachecka„.  Już na wstępie wywołali  zaciekawienie  młodzieży nie tylko swoim wyglądem, lecz również rekwizytami: szablami,  hakownicą, muszkietem, dybami i narzędziami tortur Największą sensację wywołały jednak dyby, w  które  zakuto jednego z ochotników. Przeprowadzono polowanie na czarownice. Odbył się proces  z zastosowaniem narzędzi tortur. Znalazł się na sali dzielny młodzian, który honor i życie niewiasty uratował. Na koniec każdy uczestnik mógł osobiście zapoznać się z rekwizytami. Największe zainteresowanie wzbudziły oczywiście dyby i krzesło inkwizycyjne do badania czarownic. Niektórzy nawet cicho proponowali, żeby zostawić te rekwizyty w szkole…

Pokaz  był ciekawą lekcją historii, na której zastosowano najlepszą edukacyjną receptę BAWIĆ I UCZYĆ. Obsługa fotograficzna i filmowa SKF : Bartosz Krasnodębski, Jakub Paciorek i Jakub Pietrasik

  GALERIA ZDJĘĆ