DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Uczniowie naszej szkoły z klasy 2a pod opieką pani Anety Kowalczyk w dniu 6 czerwca 2018 r uczestniczyli w zajęciach na terenie więzienia, biorąc udział w projekcie – „Więzienie stracony czas”Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z pracą służb więziennych, ukazanie organizacji pracy i zasad funkcjonowania więzienia, a także uwrażliwienie – jakie są konsekwencje złych zachowań i działań powszechnie nieakceptowanych. Na początku uczniom został wyświetlony film pt. „Więzienie, stracony czas”. Link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=lpTtCeWK7rU  Następnie nawiązała się dyskusja, która miała na celu uświadomienie młodzieży jakie kary grożą za złamanie Kodeksu Karnego. Podopieczni mili możliwość przetestowania na sobie –  jak zachowują się i widzą ”świat” osoby, które są pod wpływem alkoholu, zakładając specjalne okulary. Zajęcia wywołały w młodzieży refleksję, czyli cel wycieczki został osiągnięty, bowiem w przystępny i zrozumiały sposób zostało przedstawione uczniom, jak można ustrzec się przed przestępczością i więzieniem oraz jak należy postępować by uniknąć kłopotów.