DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

40 lat temu – 16 października 1978 roku świat dowiedział się, że został wybrany papież z dalekiego kraju z Polski. Dlatego  16 października  w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową obchodziliśmy w naszej szkole XVIII Dzień Papieski. Dzień ten został poprzedzony konkursem plastycznym nawiązującym do tegorocznego hasła: Święty Jan Paweł II ,, Promieniowanie  Ojcostwa”. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów. Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami, a najlepsi otrzymali nagrody: w kategorii ( klasy  IV- VI )

  • I miejsce uczennica klasy VI B Kosyl Maja,
  •  II miejsce Julia Rzewuska z klasy VI B
  •  III Borkowska Oliwia   z klasy VI B,

 

 

 w  kategorii ( klasy :VIII i III gimnazjum)

  •  I miejsce zajęła Kinga Dobosz z klasy III C,
  • II miejsce zajęła Katarzyna Uliczna z klasy VIII A.

Konkurs zorganizowały  p. Izabela Sadokierska , p. Iwona Dąbrowska, Monika Zielińska. Prace wszystkich uczestników tworzyły wystawę pokonkursową 16 października. Oprócz tego odbyło się słuchowisko przygotowane przez uczniów klas trzecich gimnazjum . Najbardziej jednak widocznym znakiem tego święta była zbiórka  na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest to  pomoc dla młodzieży zdolnej, ale pochodzącej z ubogich polskich rodzin. Dzięki życzliwości rodziców i dzieci, które przyniosły ciasto tego dnia można było za symboliczną złotówkę  kupując porcję ciasta wesprzeć ten zacny cel. Zostało zebrane 531 złotych. Za przygotowanie tej akcji były odpowiedzialne p. Izabela Sadokierska i Monika Zielińska oraz chętni wolontariusze, którzy czuwali przy stoliku z ciastami. Wszystkim, którzy włączyli się w ten dzień i to dzieło serdecznie dziękujemy.