DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Miesiąc październik sprzyja temu, by odnowić praktykę modlitwy różańcowej. Konkurs „Najpiękniejszy Różaniec” zorganizowany dla uczniów klas I-III stał się również dobrą do tego okazją. Konkurs miał na celu propagowanie modlitwy różańcowej wśród dzieci oraz wśród rodzin jak również rozwijanie pomysłowości i umiejętności plastycznych wśród uczniów. W konkursie wzięło udział 70 osób. Uczniowie wykonali wiele pomysłowych, pięknych prac, również z bardzo nietypowych elementów (np. metalowe śrubki, fasola, kasztany, żołędzie, orzechy, złotko od czekolady, a nawet  kawa) co zostało docenione przez organizatorów. Przepiękne prace dzieci można było obejrzeć na wystawie przed świetlicą. Szkolna komisja, która miała nie lada problem  z wyłonieniem zwycięzców, przyznała następujące miejsca:

  • miejsce I: Julita Cabaj kl. III a, Dawid Rzewuski kl. III a
  • miejsce II: Dominik Dąbrowski  kl. III b
  • miejsce III: Antoni Cabaj II a, Wiktoria Olszewska II b, Lena Błaszkiewicz III b,

Ponadto zostały wyróżnione prace: Barbary Stolarczyk III a, Łukasza Wojtczuka II a, Adriana Chromińskiego II b, Magdaleny Iwańskiej II b, Julii Brodzik III b, Emilii Niedziałek II b. W dniu 15 października, podczas szkolnego apelu zwycięzcy otrzymali nagrody  i dyplomy, a wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne słodkie niespodzianki za udział w konkursie.