DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Pszczółki i kuchnia molekularna. Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. My uczciliśmy je 29 maja i w dniu tym, słońce świeciło nad Naszym Przedszkolem dla Wszystkich Dzieci a dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń. Dzieci poznawały tajniki kuchni molekularnej. Przy użyciu suchego lodu, tekstur i ciekłego azotu przygotowywały wyjątkowe przekąski: pierożki z waty cukrowej, spaghetti o smaku Panna Cotty, owocowy kawior sferyczny, chrupiące chipsy z mięty i bazylii, jadalne gąbki czekoladowe, wulkaniczny deser, pianki z bitej śmietany. Na koniec obejrzały eksperymenty przy użyciu suchego lodu: bańki, węża dymnego oraz mgłę.
Każde dziecko otrzymało certyfikat uzyskania tytułu Mistrza Kuchni Molekularnej 😉 Radość dzieci była ogromna i często dało się słyszeć długie… łaaaaał! I oklaski. Jak przystało na Dzień Dziecka – nie zabrakło drobnych prezentów.

Galeria zdjęć